Az üzemtervezési célokra készült, iparág-specifikus eszközkészlettel létrehozhatsz P&ID terveket, 3D modelleket, illetve kiemelheted a csövezés ortografikus és izometrikus ábrázolásait.
Az eszközkétlet szolgáltatásait 3 csoportba soroljuk.
A helyi AutoCAD-parancsok megkönnyítik a P&ID tervek vázlatolását. Ez a munkafolyamat leírja, hogyan kell megtervezni egy P&ID rajzot. Amikor komponenseket és vonalakat helyez el a P&ID rajzaiban, minden összetevő olyan adatokat tartalmaz, amelyek az Adatkezelőhöz kapcsolódnak. Az Adatkezelőben megtekintheti az adatjelentéseket, exportálhatja azokat táblázatba vagy vesszővel tagolt értékek (CSV) fájlba, és visszaimportálhatja a programba.
A Plant 3D eszközkészlet szabványos szimbólumkönyvtárakat tartalmaz az eszközpalettákon. A PIP, az ISA, az ISO/DIN és a JIS szabvány támogatott. Különféle típusú alkatrészek (például szivattyúk, tartályok és szelepek) és vezetékek (például csővezetékek és jelvezetékek) kombinálásával dinamikus P&ID rajzot hozhatsz létre, amelyből adatjelentéseket készíthetsz. Minden P&ID komponenshez és sorhoz hozzárendelt rétegnév, szín, méretezési tényező, címkézési viselkedés és egyéb tulajdonságok vannak beállítva, amelyek a projekt részeként vannak beállítva, így nem kell minden alkalommal hozzárendelned a tulajdonságokat, amikor egy komponenst vagy sort készítesz a projektben.
A termék egy sor alkatrész- és vonalszimbólumot tartalmaz, amelyek a P&ID ipari szabványokon, a PIP-en (folyamatipari gyakorlatok), az ISA-n (Amerikai Műszertársaság), az ISO-n (Nemzetközi Szabványügyi Szervezet), a DIN-en (Deutsches Institut Fur Normung e. V) alapulnak. . ), és a JIS (japán ipari szabványok).
A P&ID eszközpaletta a P&ID rajzok létrehozásához és dokumentálásához használt szimbólumok vagy összetevők és vonalak vizuális könyvtárát biztosítja.
Tipp: A saját összetevők és vonalak létrehozása helyett használd az alapértelmezett vagy az adminisztrátor által biztosított szimbólumokat. Ekkor biztos lehetsz abban, hogy a szimbólumok megfelelnek a vállalati szabványoknak.
Ha egy AutoCAD objektumot szeretnél használni a P&ID rajzban, akkor az AutoCAD objektumot P&ID komponenssé vagy vonallá tudod alakítani.
A lehetséges hibák gyorsan felderíthetők a P&ID tervek adategyezés szempontjából való vizsgálatával a felhasználó által meghatározott szabályok alapján. A gyakori hibákat kiszűrheted, ha rendszeresen ellenőrzöd munkádat. Minden projekthez meg kell adnod az érvényesítés futtatásakor megjelölt hibatípusokat. Az érvényesítés futtatása kijavíthatja vagy figyelmen kívül hagyhatja az észlelt hibákat. Érvényesítheted a 3D-s modellt, hogy megbizonyosodj arról, hogy szinkronizálva van-e a kapcsolódó P&ID rajzzal.
A projektcsapatok együttműködhetnek az üzemtervezési modelleken, és folyamatosan biztosíthatja a megfelelőségi követelményeket – mindezt felhőalapú, közös adatkörnyezetben.
Tervezési együttműködés: Kezeld az építőmérnöki, épülettervezési és multidiszciplináris adatokat projektalapú munkafolyamatok segítségével egyetlen környezetben
Projekt sablonok: Egyszerűsítsd a projektbeállítást, projekt sablonban beállíthatod a fájlokat, problémákat, űrlapokat és szerepköröket
Projekt nyomon követése: Könnyen megtekintheted a megosztott tervezési csomagok dátumait és tartalmát, és kezelheted a multidiszciplináris projektek adatcseréjét
Gyorsan hozhatsz létre 3D üzemmodelleket a parametrikus berendezésmodellezés, a szerkezetiacél-könyvtárak és az iparági szabványoknak megfelelő csővezeték-katalógusokat alkalmazó, projektspecifikus csővezeték-specifikációk használatával.
Parametrikus sablonok létrehozásával és szerkesztésével gyorsabban hozhatsz létre üzemelrendezési vázlatokat.
Az AISC, a CISC és a DIN iparági szabványnak megfelelő acélszelvények felhasználásával szerkezeteket, lépcsőket, létrákat és korlátokat hozhatsz létre a Pland 3D segítségével.
Szerkezeti objektumok:
A Spec Editor segítségével specifikációkat hozhatsz létre. A csővezeték-specifikációk a projektre vonatkozó követelményeknek megfelelően testreszabhatók. Az iparági szabványnak megfelelő, illetve testre szabott részegységek egyaránt alkalmazhatók.
Hozzáadhatsz alkatrészeket a specifikációs laphoz, és felhasználhatod az AutoCAD Plant 3D eszközkészletében a csövek elvezetéséhez.
Közvetlenül a 3D modellből emelhetjük ki az ortografikus csövezési rajzokat, és a 3D modellel együtt frissíthetjük azokat. Könnyedén tudjuk módosítani, vagy átnevezni az ortografikus nézetet.
Közvetlenül a 3D modellből készíthetünk izometrikus csövezési rajzokat. Létrehozhatunk quick és production izumetrikus rajzokat is. Az izometrikus rajzok létrehozásának folyamata hasonló, akár helyi rajzon, akár a BIM 360 Design felhőjében készülnek.
A projektjelentési formátumok meghatározása után az adatok kitöltése automatikusan történik közvetlenül a 3D modellből.
A jelentések készítésére két lehetőség van: használhatjuk az Adatkezelőt vagy a Jelentéskészítőt. Az Adatkezelő segítségével gyorsjelentéseket készíthetünk és exportálhatunk a Microsoft Excelbe. A jelentések formázásához használjuk az Excel lehetőségeit. A Jelentéskészítő segítségével formázott darabjegyzékeket (Bill Of Materials), anyaglistákat vagy egyéb olyan listákat hozhatunk létre, amelyek összegzést és komponensszámot igényelnek.
A Plant 3D kollaborációs eszközével más szakágakkal együttműködve hozhatunk létre épületinformáció-modelleket az üzemhez. Használjuk hozzá a Kollaborációs panelt.
Specifikációvezérelt 3D csövek, berendezések és szerkezetek létrehozása és módosítása
Mérnöki adatok kezelése, beleértve a mérnöki adatok lekérdezését, módosítását és hozzáadását. Anyagjegyzék (BOM) készítése, beleértve a számításokat
Csővezeték izometrikus rajzok készítése
2D csővezeték ortográfiai rajzok készítése
Csővezetékek specifikációi és katalóguskezelés